12 mar. 2023

„Przezwyciężanie gniewu i drażliwości. Przewodnik samopomocy w oparciu o TECHNIKI POZNAWCZO-BEHAWIORALNE”

 

„Przezwyciężanie gniewu i drażliwości. Przewodnik samopomocy w oparciu o TECHNIKI POZNAWCZO-BEHAWIORALNE” Dr William Davies

Książka jest podręcznikiem samopomocy, w którym autor w przystępny sposób wyjaśnia skąd może brać się drażliwość i częste poczucie złości oraz dlaczego reagujemy impulsywnie, gdy przeżywamy gniew – np. agresywnie lub autoagresywnie. Przedstawia szereg technik poznawczych (skoncentrowanych na myśleniu) oraz behawioralnych (skoncentrowanych na zachowaniu), z pomocą których możemy zmienić swoje zachowanie na bardziej adaptacyjne i zgodne z wyznawanymi przez nas wartościami. Wykonując proste ćwiczenia możemy lepiej zrozumieć siebie i nabyć nowe umiejętności reagowania w sytuacjach, które łatwo wyprowadzają nas z równowagi.

Jeśli potrzebujesz pomocy psychologa w sprawniejszym radzeniu sobie ze złością i agresją lub autoagresją, skontaktuj się z nami – prowadzimy konsultacje psychologiczne i psychoterapię (terapia poznawczo-behawioralna) w Krakowie i online. Korzystamy ze zdobyczy terapii „trzeciej fali” (np. terapia dialektyczno-behawioralna).

Tytuł: „Przezwyciężanie gniewu i drażliwości. Przewodnik samopomocy w oparciu o TECHNIKI POZNAWCZO-BEHAWIORALNE”

Autor: Dr William Davies

Wydawnictwo: Alliancepress

Go To Top